Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

[Zapowiedź] konferencja o lokalnej przedsiębiorczości na Bursztynowym Szlaku Greenways

11.05.2015

28-29 maja br. odbędzie się konferencja na temat lokalnej przedsiębiorczości na Bursztynowym Szlaku Greenways.

"Bursztynowy Szlak Greenways jako innowacyjne narzędzie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w ramach wdrażania lokalnych strategii rozwoju przez LGD i LGR w nowym okresie programowania PROW 2014-2020 i PO RYBY 2014-2020” – to temat konferencji, która odbędzie się w dniach 28 i 29 maja br. w Puławach w Hotelu IUNG.

Wydarzenie to organizowane jest przez Stowarzyszenie „Greenways Polska” we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Zielony Pierścień”, Fundacją „Naszyjnik Północy”, Fundacją Bieszczadzką i Funduszem Partnerstwa – Environmental Partnership Association.

 Jego adresatami są przede wszystkim Lokalne Grupy Działania i Lokalne Grupy Rybackie (a także ich lokalni partnerzy: samorządy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i lokalni liderzy), przez obszary których zaplanowano przebieg lub już oznakowano międzynarodowy Bursztynowy Szlak Greenways (BSG). Szlak ma eksponować lokalne dziedzictwo i tworzyć warunki do rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Planowany przebieg BSG:

http://www.traseo.pl/trasa/na-poludnie-od-krakowa-szlakiem-bursztynowym

http://www.traseo.pl/trasa/bursztynowy-szlak-greenways

Organizatorzy poprzez konferencję chcą zaprosić lokalne partnerstwa jakimi są LGD i LGR oraz ich partnerów do współpracy na rzecz tworzenia w naszym kraju Bursztynowego Szlaku Greenways (od Beskidu Żywieckiego aż po Hel) oraz rozwijania przy nim lokalnej przedsiębiorczości poprzez takie inicjatywy jak np.: produkty lokalne i tradycyjne, ekomuzea, wioski tematyczne, questy, tworzenie i sprzedaż pakietów turystyki wiejskiej i ekoturystyki.

Stowarzyszenie „Greenways Polska” przedstawi także harmonogram działań związanych z tworzeniem „Strategii rozwoju Zielonych Szlaków Greenways w Polsce na lata 2016 – 2022”.

Zgłoszenia na konferencję prosimy przesyłać do 20 maja br. na maila: greenways.polska@gmail.com lub faksem: 81 50 16 140. Zapraszamy.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009