Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

[Relacja] Wojewódzkie seminarium Budowa sieciowego produktu turystyki wiejskiej

08.05.2015

W seminarium Budowa sieciowego produktu turystyki wiejskiej wzięło udział około trzydziestu osób – właścicieli gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, sołtysów i mieszkańców dolnośląskich wsi zainteresowanych tą tematyką.

Spotkanie w poniedziałek 20 kwietnia zostało zorganizowane w celu wymiany doświadczeń w zakresie budowy sieciowego produktu turystyki wiejskiej. Jego uczestnicy odwiedzili dwie dolnośląskie wioski tematyczne – Morzęcin Mały, czyli Wioskę Smaku ze Szpinaku i Kuźniczysko – Wioskę Ognia i Wody.

Były to spotkania z przedstawicielami wsi, którym towarzyszyły prezentacje, pogadanki, rozmowy na temat zajęć prowadzonych w wioskach, materiałów promocyjnych i zakresu ich ofert. Uczestnicy seminarium mogli zobaczyć jak budować ofertę turystyczną w oparciu o lokalne zasoby i potencjał mieszkańców wsi.

W Morzęcinie Małym odbyły się wykłady „Produkt turystyczny ‒ uczymy się zarabiać razem” oraz „Marketing i promocja turystycznych produktów sieciowych”, które poprowadził Wojciech Fedyk z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zadaniem wykładów połączone z ćwiczeniami było poszerzenie wiedzy na temat sieciowego produktu turystycznego oraz doskonalenie umiejętności współpracy w zakresie promowania turystyki wiejskiej i podnoszenia jakości świadczonych usług. W trakcie seminarium uczestnicy dyskutowali o własnych doświadczeniach i pomysłach. Mogli także skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertem w dziedzinie wiosek tematycznych – Krzysztofem Szustką.

Seminarium zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej PROW 2007-2013

Źródło: DODR


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009