Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Sprawny, aktywny, potrzebny” - wyjątkowa publikacja ze środków KSOW

10.04.2020

Zapraszamy do lektury publikacji, która powstała w ramach projektu „Sprawny, aktywny, potrzebny – aktywizacja seniorów z gmin wiejskich na rzecz walki z wykluczeniem społecznym”.  I właśnie to starają się udowodnić jej bohaterowie. Że pomimo wieku,  wciąż są sprawni, aktywni i zaangażowani. Czują się też potrzebni i  codziennie sięgają po swoje marzenia. Swój sposób na bycie szczęśliwym  seniorem chcieliby przekazać innym. Osobom starszym, które na co dzień  zmagają się ze stereotypami powodującymi poczucie wykluczenia.

W publikacji zawarte zostały też najciekawsze inicjatywy z zakresu  polityki senioralnej i działań oddolnych prowadzonych na rzecz seniorów  na terenie gmin-partnerów projektu.

Przedsięwzięcie „Sprawny, aktywny, potrzebny…” realizowane było przez  partnerów z gmin Dzierżoniów, Cekcyn, Gniewino i Gogolin ze środków  Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Cztery gminy i cztery oddalone od  siebie województwa. Wiele podobnych problemów, ale i mnóstwo dobrych  rozwiązań na rzecz walki z wykluczeniem społecznym seniorów.

Wszystko to znajdziecie Państwo w publikacji. Liczymy, że każdy  czytelnik odnajdzie w niej coś dla siebie – być może inspirację do  podjęcia ciekawych działań?

Publikację wydała Gmina Dzierżoniów. Opis projektu można znaleźć tutaj.

Publikacja do pobrania.

Źródło: JC KSOW, dolnośląska JR KSOW.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009