Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Dolnośląski Dzień Pszczelarza 2014

09.09.2014

Lipowy i gryczany, rzepakowy i spadziowy oraz najpopularniejszy wielokwiatowy ‒ już po raz trzeci około dwóch tysięcy Wrocławian miało okazję poznać smaki dolnośląskich miodów. W niedzielę 7 września na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja Dolnośląskiego Dnia Pszczelarza. W imprezie wzięło udział 38 pszczelarzy sprzedających różne gatunki tegorocznych miodów. W tym roku, obok tych klasycznych, pojawiły się także miody z mniszka lekarskiego, z kwiatów malin, czy wielokwiatowo-słonecznikowy. Zabrakło tylko słynnego miodu wrzosowego z Borów Dolnośląskich, bo w czasie trwania imprezy pszczoły jeszcze zbierały wrzosowy nektar.

Impreza została zorganizowana przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Związków Pszczelarzy oraz DODR we Wrocławiu.

Każdy z odwiedzających pszczele stoiska mógł spróbować miodów i uzyskać wiedzę o ich przeznaczeniu i stosowaniu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kolekcje starych i figuralnych uli prezentowane przez Danutę i Henryka Kamaszuków z Godzięcina oraz firmę  Ryszarda Sułkowskiego Stolarstwo i Tartacznictwo z Bolkowa.

Goście Dnia Pszczelarza wysłuchali również prelekcji o tym jak zmieniało się pszczelarstwo, o organizacji życia w ulu oraz o prozdrowotnych właściwościach miodów i produktów pszczelich. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Wrocławia w postaci zabaw i konkursów z wiedzy o życiu pszczół. Dorośli mieli okazję do rozróżniania różnych gatunków miodów, zbijania ramek na czas czy zwijania świec pod czujnym okiem doświadczonego pszczelarza. W kiermaszu udział wzięły również firmy oferujące sprzęt pszczelarski oraz produkty regionalne Dolnego Śląska.

Źródło: DODR


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009