Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych - Piotrowice 2014

10.07.2014

 

W dniach 5-6 lipca 2014 roku odbyła się XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Piotrowicach.

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych jest corocznie organizowana w kompleksie pałacowo – parkowym w Piotrowicach koło Chojnowa.

Celem wystawy jest promocja postępu w hodowli zwierząt, a także prezentacja najnowszych technologii produkcji. Jest to największa impreza rolnicza w województwie dolnośląskim promująca osiągnięcia rolników i firm związanych z rolnictwem. Z każdym rokiem poszerza się oferta wystawiennicza i coraz więcej firm z branży rolniczej prezentuje swoje osiągnięcia przy okazji wystawy.
 
Wystawa jest też okazją do uhonorowania najlepszych producentów z Dolnego Śląska. Podczas wystawy wśród hodowców którzy prezentowali swoje osiągnięcia w zakresie hodowli bydła, trzody chlewnej, owiec, kóz, królików oraz drobnego inwentarza: drobiu użytkowego i ozdobnego, po poddaniu wszystkich zwierząt ocenie, komisje oceniające wyłoniły najlepsze zwierzęta, które otrzymały tytuły Champion-ów i Vice Champion-ów.

Wystawie towarzyszyły m.in. XXXIV Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego, konkurs wiedzy rolniczej i BHP oraz IX już dolnośląski przegląd zespołów folklorystycznych „Śpiewająca Wieś”.

Źródło: UMWD


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009