Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów

12.06.2014

W miniony weekend od 6 do 8 czerwca, na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie odbyły się Targi Turystyki Weekendowej "Atrakcje Regionów". Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Na targach pojawili się przedstawiciele różnych regionów Polski, aby przedstawić swoją ofertę wypoczynku, zaprezentować kulturę, tradycje oraz specjały kulinarne.

Na odwiedzających czekało wiele atrakcji, m.in.: konkursy, pokazy walk rycerskich oraz tańców dworskich, warsztaty twórców ludowych, pokazy sztuki barmańskiej oraz spotkania ze znanymi podróżnikami, m.in.: Beatą Pawlikowską i Marcinem Kydryńskim.

 Przedstawiciele Dolnego Śląska zorganizowali pokaz mody lnianej, podczas którego prezentowane były wyroby z naturalnego lnu oferowane na stoisku przez LGD Kwiat Lnu oraz „Świat Lnu”.
Spośród Wystawców Dolny Śląsk wyróżniał się różnorodnością i bogatą ofertą agroturystyki, turystyki jeździeckiej, rowerowej, uzdrowiskowej, a także kulinarnej i rękodzielniczej:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie zaprezentowało szeroki wachlarz atrakcji turystycznych w Górach i na Pogórzu Izerskim. Miłośnicy turystyki mogli zaczerpnąć wyczerpujących informacji na temat turystyki rowerowej, szlaków do wypraw kajakowych oraz jazdy konnej. Pogórze Izerskie to tereny, gdzie znajduje się duża liczba oryginalnych zabytków: zamków, pałaców, dworów oraz świątyń. Przed znawcami przyrody otwiera się tu istny raj.

Pszenno-żytnie pierniki z Oleśnicy produkowane przez Państwo Danutę i Marka Komuszyna,  to dekoracyjne pierniki o różnych kształtach, dekorowane białym i kolorowym lukrem. Specyfika pszenno-żytnich pierników z Oleśnicy nawiązuje do tradycji ciasta piernikowego dojrzewającego. Cały piernik wykonywany jest ręcznie, począwszy od przygotowania ciasta, zaprojektowania wzoru, wykonania formy, lukrowania aż po pakowanie gotowych wypieków. W grudniu 2013r.  Pszenno - żytnie pierniki z Oleśnicy zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna z Tomaszowa Bolesławieckiego - bazuje na ponad 35 letnim doświadczeniu w produkcji ceramiki. Wyroby są ręcznie malowane w unikatowych dekoracjach o motywach roślinnych i kwiatowych, które opracowywane są w miejscowym zakładzie. Wyroby ceramiczne zdobione są także w tradycyjne bolesławieckie stempelkowe wzory.

Winnica Świdnicka – zaprezentowała szeroką gamę win. Przy ciekawie zaaranżowanym stoisku można było poznać smak oraz tradycje produkcji wina i uprawy winorośli na Dolnym Śląsku.

 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kwiat Lnu oraz przedsiębiorstwo o nazwie „ŚWIAT LNU” podczas Targów Turystyki Weekendowej – Atrakcje Regionów zaprezentowało wyroby z naturalnego lnu m.in.: torby, obrusy, serwety, fartuszki, woreczki malowane ręcznie z motywem kwiatków lnu.

Źródło: UMWD

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009