Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

II Festyn Regionu - Dolnośląska Wieś Zaprasza

19.06.2014

Sernik z koziego twarogu, lniana chałwa, gruszkowa musztarda, czarna kiełbasa i przepiórki w glinie to tylko niektóre atrakcje kulinarne festynu Dolnośląska Wieś Zaprasza.

Pięćdziesięciu wystawców i kilkuset wrocławian przybyło na imprezę zorganizowane w niedzielę 15 czerwca na terenie DODR we Wrocławiu. Zadaniem festynu było pokazanie dolnośląskiej wsi, jako interesującego miejsca do wypoczynku i edukacji, także tej kulinarnej.

W programie znalazły się występy sześciu zespołów ludowych i kiermasz prac rękodzielników, a także konkurs na imię dla krowy i cielaka, w którym można było wygrać kosz serów, a dla dzieci jazda na kucykach czy dojenie krowy. Uczestnicy imprezy próbowali regionalnych i lokalnych produktów, brali udział w artystycznych warsztatach.

Wśród wystawców nie zabrakło nie tylko producentów regionalnej żywności i rękodzielników, ale i Kół Gospodyń Wiejskich, gospodarstw agroturystycznych i edukacyjnych oraz Lokalnych Grup Działania ‒ Partnerstwo Kaczawskie, Szlakiem Granitu, Gromnik, Wrzosowa Kraina, Kraina Łęgów Odrzańskich, Partnerstwo Dolina Baryczy, Gromnik, Partnerstwo Ducha Gór, QWsi, Partnerstwo Ducha Gór i Kwiat Lnu.

W punkcie informacyjno-degustacyjnym można było próbować tradycyjnych marynat, miodów, serów, wędlin czy chleba.
DODRowa krowa i cielak, do tej pory bezimienni, zyskali imiona Mućka i Dodrek. Ich autorzy dostali kosze pełne serów i innych regionalnych produktów.
Uczestnicy festynu, którzy wypełnili ankietę na temat imprezy mogli wygrać trzydniowy pobyt  w agroturystycznym gospodarstwie edukacyjnym Dom na Wzgórzu w Gajowie w gminie Radków w powiecie kłodzkim. Nagrodę wylosował Bronisław Żmijowski z Ołtaszyna.

Organizatorami imprezy byli Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2015 dla województwa dolnośląskiego.

Źródło: DODR


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009