Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

XIV edycja wojewódzkiego konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów

04.06.2014

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zaprasza do udziału w XIV edycji regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Zgłoszenia przyjmujemy do końca czerwca.

To konkurs na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną Dolnego Śląska. Jego celem jest poznanie i udokumentowanie dolnośląskich regionalnych produktów żywnościowych, produktów osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur.

Ideą konkursu jest też przygotowanie producentów do ubiegania się o ochronę zgodną z ustawodawstwem unijnym oraz zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu.

Jurorzy wybiorą najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz najlepsze danie i potrawę regionalną. Spośród laureatów regionalnego konkursu zostaną wybrani kandydaci do ogólnopolskiej nagrody Perła 2014, która zostanie wręczona podczas Międzynarodowych Targów Spożywczych Polagra Food w Poznaniu. Lista laureatów w kategorii produktów i potraw zostanie umieszczona na stronach internetowych organizatorów regionalnej edycji Konkursu.

Konkurs odbędzie się w sobotę 23 sierpnia 2014 r. na terenie Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Regulamin konkursu oraz Karta zgłoszenia jest dostępna na stronie internetowej www.dodr.pl oraz w Powiatowych Zespołach Doradców. Termin nadsyłania kart zgłoszeniowych upływa 30 czerwca. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres:
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu
ul. Zwycięska 8
53-033 Wrocław
z dopiskiem: „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”


Nadzór merytoryczny nad konkursem sprawuje Dział Przedsiębiorczości, Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki, DODR we Wrocławiu. Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Izabela Michniewicz, izabela.michniewicz@dodr.pl, tel. 71 339 80 21 wew. izabela.michniewicz@dodr.pl152

Poniżej regulaminy konkursów i karty zgłoszeniowe:

1. Regulamin konkursu na najlepszą potrawę regionalną

2. Regulamin konkursu na najlepszy regionalny produkt żywnościowy

3. Karta zgłoszenia potrawy

4. Karta zgłoszenia produktu

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009