Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wojewódzki etap konkursu AgroLiga 2014

08.04.2014

Zapraszamy rolników i przedsiębiorców do wzięcia udziału w konkursie AgroLiga 2014. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 31 maja.

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłaszają rozpoczęcie XXII edycji wojewódzkiego etapu Konkursu.

Konkurs promuje rozwój obszarów wiejskich i naszego regionu poprzez upowszechnianie osiągnięć rolników i przedsiębiorców.

Jego celem jest wyłonienie dolnośląskich Mistrzów Wojewódzkich AgroLigi 2014, którzy będą reprezentowali nasz region w krajowej edycji konkursu. Jest rozgrywany jest w dwóch kategoriach ‒ rolnik oraz firma działająca na terenie województwa w zakresie przetwórstwa lub świadczące usługi na rzecz rolnictwa.

Do rywalizacji nie mogą przystąpić Mistrzowie Krajowi wszystkich edycji konkursu oraz Mistrzowie Wojewódzcy AgroLigi z lat 2009-2013. Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można pobrać klikając na załączniki na dole strony.

Zgłoszenia kandydatów do konkursu będą przyjmowane do 31 maja przez Powiatowe Zespoły Doradców DODR lub bezpośrednio w Dziale Przedsiębiorczości Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki.

Kandydaci na mistrzów wojewódzkich w poszczególnych kategoriach powinni spełniać następujące kryteria:

· do kategorii Rolnicy zalicza się wyłącznie osoby prowadzące gospodarstwo rolne samodzielnie lub wraz z rodziną. Powinny one uzyskiwać wyniki produkcyjne (plony, wydajność w produkcji zwierzęcej itp.) powyżej średniej krajowej. W gospodarstwach może być prowadzona dodatkowa działalność gospodarcza (świadczenie usług mechanizacyjnych lub innych, przetwórstwo, agroturystyka, itp.), z której uzyskiwane dochody nie przewyższają jednak dochodów z podstawowej działalności rolniczej. W tej kategorii nie mogą być uwzględnione osoby, które zajmują się wyłącznie obrotem płodami rolnymi i nie posiadają ziemi.

· do kategorii Firmy zalicza się wyłącznie przedsiębiorstwa działające na rynku regionalnym (czyli na terenie województwa dolnośląskiego i ościennych) zajmujące się przetwórstwem rolno-spożywczym, świadczeniem usług rolnych i wiejskich, handlem środkami produkcji dla rolnictwa, produkcją maszyn rolniczych, pasz itp. Do tej kategorii zalicza się także wielkoobszarowe gospodarstwa rolne, zatrudniające siłę najemną, także prowadzone przez dzierżawców.

W obu kategoriach przy wyborze Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego Komisja Konkursowa weźmie pod uwagę estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy. Uczestnikami konkursu nie powinny być gospodarstwa lub przedsiębiorstwa z niedokończonymi inwestycjami, mocno zadłużone lub niestabilne ekonomicznie.

Konkurs przebiega w dwóch etapach ‒ wojewódzkim i krajowym. Organizatorami wojewódzkiego konkursu są Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (Sekretariat Regionalny Krajowej sieci Obszarów Wiejskich). Krajowa edycja konkursu jest organizowana przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub. Tradycyjny patronat pełnią Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes ARiMR i Prezes ARR.

Konkurs wojewódzki jest realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2013–2014.

Mistrzowie i Wicemistrzowie Wojewódzcy AgroLigi 2014 zostaną wybrani podczas głosowania internautów (poprzez oddanie głosu w sondzie internetowej umieszczonej na stronie internetowej www.dodr.pl) i na podstawie oceny Komisji Konkursowej.

Mistrzowie Wojewódzcy w obu kategoriach zostaną zgłoszeni do drugiego, krajowego etapu konkursu, jako nominaci do tytułu Mistrza Krajowego AgroLigi 2014.

Uroczysty finał dolnośląskiego konkursu AgroLiga 2014 zaplanowano na listopad. Krajowy finał konkursu AgroLiga 2014 odbędzie się w II kwartale 2015 roku.

Załączniki:

Karta zgłoszeniowa kategoria Rolnik

Karta zgłoszeniowa kategoria Firma

Regulamin wojewódzki konkursu AGROLGA 2014

Regulamin krajowy konkursy AGROLIGA 2014

 Źródło: DODR


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009