Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Dolny Śląsk na targach AGROTRAVEL 2014

14.04.2014

Województwo dolnośląskie już po raz szósty zaprezentowało swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014. Targi odbyły się Kielcach w dniach 11-13 kwietnia 2014 r. Lokalną Grupę Działania „Dobra Widawa” reprezentowała Pracownia Ceramiki Artystycznej „Szynol”. Jej właściciele wykorzystując glinę szamotową, szkło, drewno i metal, tworząc obiekty rzeźbiarskie i użytkowe do wnętrz mieszkalnych, sakralnych, ogrodów i budynków użyteczności publicznej. W pracowni działa również Autorska Galeria Ceramiki, w której prezentowane są dzieła artystów, jak również prowadzone są warsztaty ceramiki. Poza ceramiką, uwagę odwiedzających zwracały przepiękne efekty pracy artystów-rzemieślników, np. szkło artystyczne, hafty, obrazy, wyroby tkackie, biżuteria i ręcznie robione ozdoby, koronki.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kwiat Lnu” reprezentowała część województwa, która od wieków związana jest z tkactwem i uprawą lnu. Działalność w XIII w. rozpoczęli Cystersi, a dzisiaj Stowarzyszenie Tkacze Śląscy w utworzonym Ekomuzeum tą piękną tradycję pielęgnuje. W Kielcach prezentowane były wyroby z naturalnego lnu: torby, obrusy, serwety oraz woreczki malowane ręcznie z motywem kwiatków lnu.

Ręcznie malowane wyroby ceramiczne o unikatowych dekoracjach w postaci motywów roślinnych i kwiatowych prezentował producent ceramiki bolesławieckiej WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna z Tomaszowa Bolesławieckiego. Natomiast Zagroda Ekologiczna "KOZIA ŁĄKA" oferowała do sprzedaży i degustacji wyjątkowe sery kozie. Jeden z produktów - Ser Kozi Łomnicki znajduje się od 2010 roku na Liście Produktów Tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"SPIŻARNIA MIODOWA” jest pasieką z ponad 60-letnią tradycją, licząca obecnie około 100 rodzin pszczelich. Tradycyjny sposób gospodarowania zapewnia otrzymanie miodów wysokiej klasy, dojrzałych, smacznych, aromatycznych i biologicznie aktywnych. Spiżarnia Miodowa oferowała naturalny miód pszczeli w postaci miodów odmianowych: rzepakowy, wielokwiatowy, akacjowy, lipowy, gryczany, wrzosowy, jak i miody wzbogacone o aktywne składniki biologiczne roślin i owoców, np. z dodatkiem melisy, mięty, imbiru, aloesu, soku z malin, aronii, żurawiny, płatków róży jadalnej.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Qwsi” reprezentował na AGROTRAVEL 2014 pan Krzysztof Boksa z pracowni w Ziębicach, gdzie od prawie 20 lat tworzy unikatowe prace z zakresu malarstwa, ceramiki i rzeźby w drewnie. Dzięki oryginalności form i kolorów prace te doskonale nadają się do używania jako dekoracje i sprawiają, że wnętrza stają się niepowtarzalne. W pracowni prowadzone są również warsztaty artystyczne. Swoją ofertę na Targach przedstawiło również Podziemne Miasto Osówka z obszaru działania Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”, a także Stowarzyszenie Kwaterodawców Kraina Sudecka, zrzeszające 13 gospodarstw reprezentowanych przez 22 członków z subregionu Gór Sowich i Ślęży, którego celem jest promocja bogactwa przyrodniczego, kulturowego i zabytków dostępnych w okolicach Gór Sowich i Ślęży.

Udział Województwa Dolnośląskiego w Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014 był współfinansowany ze środków Schematu III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Zdjęcia można obejrzeć pod tym linkiem.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009