Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zaproszenie na Targi AGROTRAVEL 2014 w Kielcach

19.02.2014

Serdecznie zapraszamy dolnośląskie Lokalne Grupy Działania, Stowarzyszenia Agroturystyczne oraz innych zainteresowanych do udziału w VI edycji Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014 w Kielcach w dniach 11 – 13 kwietnia 2014 r.

Targi AGROTRAVEL to najważniejsza wyspecjalizowana impreza wystawiennicza
w Polsce, która integruje branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy. Są doskonałą okazją do prezentacji i promocji oferty wypoczynkowej na wsi oraz wymiany doświadczeń wśród licznych podmiotów działających w sektorze turystyki na obszarach wiejskich. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość upowszechnienia, w jednym miejscu i czasie, wielokulturowej oferty europejskiej turystyki wiejskiej i agroturystyki.

To wyjątkowe miejsce pełne barw i zapachów, przywodzące na myśl wakacyjny wypoczynek pod gruszą i wspomnienia z dzieciństwa. Co więcej to centrum spotkań potencjalnych nowych przedsiębiorców oraz partnerów do współpracy w zakresie budowania oraz rozwoju markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej. Jest to swego rodzaju festiwal dziedzictwa kulturowo – krajobrazowego europejskich wsi. Podczas ich V edycji w 2013 r. na targi przyjechało ponad 23 tys. odwiedzających, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyki wiejskiej i agroturystyki prezentowaną na ponad 160 stoiskach.
Od początku Targom AGROTRAVEL towarzyszy międzynarodowa konferencja. W 2014 roku jej tematem przewodnim będzie „Turystyka wiejska bez granic”. Będzie to doskonała okazja do podsumowania kończącego się okresu programowania w Unii Europejskiej i przedstawienia efektów zrealizowanych działań, ale i do zaprezentowania nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej oraz poinformowania uczestników jak Turystyka ulokowana jest w nowych programach unijnych na lata 2014-2020.
Ponadto, w programie Targów AGROTRAVEL znajdą się takie propozycje jak:
•    jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych,
•    karczmy z regionalnymi i tradycyjnymi produktami kulinarnymi,
•    scena kultury, gdzie zaprezentują się artyści ludowi,
•    konkursy dla wystawców i zwiedzających, w tym m.in. na najciekawsze stoisko, i na najciekawszy pakiet turystyki wiejskiej, których regulaminy znajdą Państwo poniżej.

Do pobrania: regulamin konkursu na najciekawsze stoisko, regulamin konkursu na najciekawszy pakiet turystyki wiejskiej.

Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej do Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie dolnośląskim faxem  na numer 71 776 9400 do dnia 12 marca 2014 r.
Szczegółowe informacje: agro.travel oraz w Sekretariacie Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie dolnośląskim tel. 71 776 91 64, fax. 71 776 94 00, anna.terlecka@umwd.pl 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009