Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

"Przyjazna wieś" - etap regionalny zakończony

19.11.2013

Zakończył się etap regionalny konkursu „Przyjazna wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych.

Spośród 11 projektów nadesłanych do Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie dolnośląskim Regionalna Komisja Konkursowa powołana Zarządzeniem nr 71/2013 Marszałka Województwa Dolnośląskiego z dnia 17 października 2013 r. w sprawie powołania Regionalnej Komisji Konkursowej, która dokona oceny projektów i wyłoni laureatów w ramach konkursu „Przyjazna wieś” na najlepszy projekt
w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych, wyłoniła laureatów, dokonując ich oceny punktowej, zgodnie z kryteriami konkursu opracowanymi przez jego organizatora tj. Krajową Sieć Obszarów Wiejskich.

W kategorii: Infrastruktura techniczna:

I miejsce - Gmina Radków za projekt Wiejskie Centrum Kultury, Integracji i Rekreacji w Wambierzycach;

II miejsce - Gmina Góra za projekt: Modernizacja świetlicy w m. Ryczeń;

III miejsce - Gmina Stronie Śląskie za projekt: Turystyczne zagospodarowanie zbiornika i terenu rekreacji działka nr 279/8, obręb Stara Morawa, Gmina Stronie Śląskie – Zeroborder – Szlak turystyki aktywnej, wraz zakupem niezbędnego sprzętu.

W kategorii: Infrastruktura społeczna:

I miejsce - Gmina Lubań za projekt: Budowa miejsca przeznaczonego do wypoczynku i rekreacji w Izerskiej Krainie Cisów- Henrykowie Lubańskim, położonym na styku trzech granic;

II miejsce - Gmina Prusice za projekt: Budowa świetlicy we wsi Brzeźno wraz z zapleczem i zagospodarowaniem terenu wokół budynku;

III miejsce - Gmina Miękinia za projekt: Budowa hali widowiskowo – sportowej w Miękini.

Wręczenie dyplomów oraz nagród finansowych dla laureatów konkursu w etapie regionalnym będzie miało miejsce w dniu 2 grudnia 2013 r. w Hotelu Śląsk we Wrocławiu przy ul. Oporowskiej 60.

Laureaci pierwszego miejsca w obu kategoriach będą reprezentować województwo dolnośląskie w ogólnopolskim etapie konkursu Przyjazna wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych.

 Konkurs jest realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2012–2013. Działalność Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich jest finansowana ze środków Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 i budżetu państwa.

 

II miejsce w kategorii Infrastruktura społeczna - Gmina Prusice za projekt: Budowa świetlicy we wsi Brzeźno wraz z zapleczem i zagospodarowaniem terenu wokół budynku.

 

                            I miejsce w kategorii Infrastruktura techniczna - Gmina Radków za projekt Wiejskie Centrum Kultury, Integracji i Rekreacji w Wambierzycach.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009