Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zapraszamy na szkolenie - przydomowe oczyszczalnie ścieków

13.11.2013

Polski Klub Ekologiczny, Koło Miejskie w Gliwicach, organizuje szkolenie. Poniżej zamieszczamy treść ogłoszenia.

Prowadzimy ogólnopolską kampanię edukacyjną dotyczącą zagospodarowania ścieków z terenów o rozproszonej zabudowie objętą honorowym patronatem przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dofinansowaną ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach kampanii w każdym województwie wysokiej klasy niezależni eksperci prowadzą bezpłatne szkolenia dla pracowników samorządu. Zaletą naszych szkoleń jest przegląd wszystkich dostępnych technologii (często szkolenia prowadzone są w sposób bardzo stronniczy przez producenta konkretnej technologii)  i pokazanie zalet i wad konkretnych rozwiązań, wytycznych do stosowania tych technologii w zależności od warunków panujących na danym terenie a także możliwość skonsultowania swoich wątpliwości dotyczących interpretacji przepisów z ekspertem. Bardzo ważna dla Państwa jest możliwość skonsultowania treści SWIZ, aby uniknąć pułapki nieuczciwych praktyk stosowanych przez wiele firm, które oferując najniższą cenę wygrywają przetargi i nie wywiązują się z zapisów oferty. Obecnie toczy się kilka procesów karnych, ale firmy te dalej funkcjonują, zmieniając jedynie nazwę!

Uczestnicy szkoleń w ankietach ewaluacyjnych podkreślają bardzo wysoki poziom merytoryczny szkoleń, dobrą organizację i miłą atmosferę. Dzięki zajęciom praktycznym II dnia istnieje możliwość korzystania z doświadczeń gmin, które stosują z powodzeniem system przydomowych oczyszczalni i w ten sposób likwidują problem nielegalnego odprowadzania ścieków przez mieszkańców.

Warto korzystać z wiedzy i doświadczenia niezależnych ekspertów, aby wypełniać zobowiązania wynikające z Ramowej Dyrektywy Wodnej oraz przepisów prawa regulujących gospodarkę wodno-ściekową w Polce.

Do pobrania poniżej:

Program

Zgłoszenie uczestnictwa

Zaproszenie

 

Zachęcam do udziału w szkoleniu.

Aleksandra Józewicz

Koordyntorka projektu

Polski Klub Ekologiczny

Koło Miejskie w Gliwicach

ul. Ziemowita 1 III p.

skr. poczt. 489

44-100 Gliwice

NIP 631-106-45-02

tel./fax/ +48/32-231-85-91

www.pkegliwice.pl

e-mail: biuro@pkegliwice.pl


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009