Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2013

08.02.2013

Serdecznie zapraszamy dolnośląskie Lokalne Grupy Działania, Lokalne Grupy Rybackie, Stowarzyszenia Agroturystyczne oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2013.

Targi odbędą się w Kielcach w terminie 5 – 7 kwietnia 2013 r.

Targi AGROTRAVEL to najważniejsza wyspecjalizowana impreza wystawiennicza w Polsce, która integruje branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy. Są doskonałą okazją do prezentacji i promocji oferty wypoczynkowej na wsi oraz wymiany doświadczeń wśród licznych podmiotów działających w sektorze turystyki na obszarach wiejskich. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość upowszechnienia, w jednym miejscu
i czasie, wielokulturowej oferty europejskiej turystyki wiejskiej i agroturystyki. To wyjątkowe miejsce pełne barw i zapachów, przywodzące na myśl wakacyjny wypoczynek pod gruszą i wspomnienia z dzieciństwa. Co więcej to centrum spotkań potencjalnych nowych przedsiębiorców oraz partnerów do współpracy w zakresie budowania oraz rozwoju markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej.
Targi AGROTRAVEL, gromadząc co roku blisko 150 wystawców z kraju i zagranicy oraz blisko 20-tysięczną publiczność, umożliwiają niepowtarzalną okazję do spotkań w szerokim międzynarodowym gronie elity turystyki wiejskiej, do nawiązywania cennych bezpośrednich partnerskich kontaktów oraz wymiany doświadczeń pomiędzy wszystkimi uczestnikami działań. Służy temu zarówno prezentacja wystawców, jak również organizacja licznych wydarzeń towarzyszących tj.: konferencje, szkolenia, warsztaty czy spotkania.
Od początku Targom AGROTRAVEL towarzyszy międzynarodowa konferencja. W 2013 roku będzie ona stanowić swego rodzaju forum dyskusyjne na temat infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz zmienionej przestrzeni publicznej obszarów wiejskich, mających istotny wpływu na atrakcyjność turystyczną regionów. Podczas konferencji przewidziana jest wymiana poglądów i doświadczeń, dyskusja oraz prezentacja osiągnięć zarówno w ujęciu krajowym, jak i międzynarodowym. Głównymi uczestnikami konferencji będą zatem w szczególności przedstawiciele samorządów lokalnych oraz animatorzy lokalnego rozwoju.
Ponadto, w programie Tragów AGROTRAVEL znajdą się takie propozycje jak:
•    jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych,
•    karczmy z regionalnymi i tradycyjnymi produktami kulinarnymi,
•    scena kultury, gdzie zaprezentują się artyści ludowi,
•    konkursy dla wystawców i zwiedzających.

PARP na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przeprowadził w 2012 r. „Ekspertyzę w zakresie potencjału produktów turystyki wiejskiej w Polsce i ich konkurencyjności na regionalnym, krajowym i zagranicznym rynku usług turystycznych”, w wyniku której zostały wyłonione wiodące produkty turystyki wiejskiej.
W województwie dolnośląskim są to: Sudecki Szlak Konny oraz Stawy Milickie S.A
Więcej informacji o wyłonionych produktach turystyki wiejskiej na stronie: http://www.bip.minrol.gov.pl/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=1564&TabOrgID=1683&LangId=0&AnnouncementId=15104&ModulePositionId=2199

Zachęcamy Państwa do udziału w ekspozycji województwa dolnośląskiego, które uczestniczy w imprezie już po raz piąty. Prezentując się na stoisku regionalnym Dolnego Śląska otrzymują Państwo do dyspozycji nieodpłatnie powierzchnię wystawienniczą wraz z zabudową. Istnieje również możliwość skorzystania z usługi transportowej w ramach wyjazdu organizowanego przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie dolnośląskim.
Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie i odesłanie do dnia 21 lutego 2013 karty zgłoszenia na adres:
Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie dolnośląskim
Wydział Obszarów Wiejskich
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
ul. Mazowiecka 15, 50 - 412 Wrocław
Fax. 071 776 9400   
Szczegółowe informacje: http://agro.travel/ oraz w Sekretariacie Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie dolnośląskim tel. 71 776 91 64, fax. 71 776 94 00, anna.terlecka@umwd.pl  


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009