Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

[ZAPROSZENIE] Seminarium pt. „Wspieranie rozwoju małej przedsiębiorczości na obszarach wiejskich Dolnego Śląska - modele działalności i dobre praktyki”.

14.10.2019

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wraz z Partnerami Projektu – Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Lokalną Grupą Działania - Stowarzyszenie LIDER A4 oraz Stowarzyszeniem „Żywność dla przyszłości” pragnie zaprosić do wzięcia udziału w seminarium pt. „Wspieranie rozwoju małej przedsiębiorczości na obszarach wiejskich Dolnego Śląska - modele działalności i dobre praktyki”.

Seminarium odbędzie się 21 października 2019 r. o godz. 10.00 (rejestracja od godz. 9.30) w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na Pl. Grunwaldzkim 24A w Sali Rad Wydziału (parter).

W trakcie seminarium zaprezentowane zostaną zagadnienia w ramach trzech paneli tematycznych:

1. PANEL: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ - pokażemy jak zbudować innowacyjną firmę na miarę lokalnych potrzeb na przykładzie Gospodarstwa Rolnego - Michał Sznajder - Wicemistrza Krajowego konkursu AgroLiga 2018 w kategorii firmy, ekspert OR KRUS we Wrocławiu objaśni trudne zagadnienia z zakresu rolniczych ubezpieczeń społecznych, natomiast eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odpowiedzą na pytania z zakresu rachunkowości i podatków w działalności rolniczej.

2. PANEL: MODELE DZIAŁALNOŚCI I DOBRE PRAKTYKI - przedstawimy wymogi certyfikacji, które pozwolą założyć gospodarstwo ekologiczne oraz zaprezentujemy jak przebiega proces zakładania plantacji oraz produkcji i sprzedaży wina w gospodarstwie o profilu winiarskim. 

3. PANEL: MODELE SPOŁECZNEJ WSPÓŁPRACY - doradzimy jaki rodzaj społecznej działalności wybrać - zaczynając od stowarzyszenia, przez fundację i spółdzielnię socjalną oraz zaprezentujemy jak wpływa współdziałanie na rzecz społeczności lokalnej na rozwój regionu.

Udział w seminarium będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów, podjęcia współpracy oraz do bezpośredniej konsultacji z naszymi ekspertami z zakresu:
- zakładania działalności gospodarczej, 
- prawa dla NGO,
- rachunkowości i podatków w działalności rolniczej,
- funkcjonowania gospodarstw o profilu winiarskim, agroturystycznym, ekologicznym, pasiecznym,
- certyfikacji gospodarstw ekologicznych.

Program seminarium do pobrania.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt i potwierdzenie udziału w seminarium na adres e-mail: magdalena.gawron-gajgal@upwr.edu.pl.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009